Čo je to Spotify Premium?

Dnes Vám držgroš prináša tip, ako si užiť masívnu knižnicu s pesničkami a to v premium verzii na celé 3 mesiace zadarmo. Máte tak jedinečnú možnosť dostať sa podľa štatistík k viac ako 50 miliónov počet piesní, v najvyšej možnej kvalite a zároveň bez prerušovania reklamou.

V tejto službe nájdete Slovenských aj zahraničných hudobných producentov, “Playlisty”, ktoré už niekto vytvoril na základe žánru, napr. Rock, rozprávky, podcasty a pod. Samozrejme je tu aj možnosť vytvárania si vlastných playlistov na základe Vášho hudobného vkusu 🙂

Treba spomenúť ze táto akcia je dostupná iba pre nových použivateľov tejto služby, avšak je to limitované na kreditnú kartu. V prípade, že vlastníte dve, stále akciu môžete využiť.

Výhody služby Spotify Premium

  • Dostupná na zariadeniach ako mobilné telefony, tablety, PC, Smart hodinky, Smart TV a pod.
  • Najvýššia možná kvalita prehrávania v premium účte: AAC 256kbit/s
  • Možnosť stiahnutia si pesničiek do takzvaného “Offline módu” – šetrenie dát
  • Neobmedzený počeť preskočení pesničiek (vo verzii zadarmo iba 6 krát za hodinu)

Koľko teda môžem ušetrit?

Spotify premium rozlišuje dva povedzme paušály, jeden osobný a druhý rodinný. Štandardná cena osobného paušálu je 5,99€, rodinného 9,99€. Pri rodinnom môže službu využívať až 6 rozdielnych uživateľov. Je to v rámci rodiny, existuje mechanizmus, ktorý skúma, či sa užívatelia zdržujú viacmenej na spoločnej adrese, preto neodporúčame to zneužívať.

Suma sumarum je teda možné ušetriť ‭17.97‬€ pri osobnom účte a 29.97‬€ pri rodinnom.

Ak sa rozhodnete prémiovú verziu služby ďalej nevyužívať, je potrebné urobiť zrušenie preplatného ešte pred “zúčtovaním”, čiže pred uplinutím 3 mesačnej bezplatnej doby.

Ako sa registrovať?

Registrácia prebieha v aplikácií Spotify (Android alebo iOS)alebo na webovej stránke https://www.spotify.com/sk/

Na hlavnej stránke si vyberiete Sign up, kde je následne povinné vypísať Váš email, oslovenie (napr. Martin), heslo, dátum narodenia, pohlavie a samozrejme súhlas so spracovaním údajov. Prípadne je možná registrácia cez Facebook účet.

Nasledne je potrebné uviesť Vašu kreditnú kartu. Dôvod je ten, že ak si službu ponecháte, následne sa Vám platby budu sťahovať. Druhý a dôležitejší dôvod je, že ak by konto nebolo napárovane na kreditnú kartu, uživateľ by si mohol otvoriť nekonečne veľa kont a to by asi pre službu Spotify výhodne nebolo 🙂

Slovo autora na záver

Službu Spotify ako takú využívam už niekolko rokov, striedavo premium, striedavo verziu bezplatne. Veľmi ma teší, že takto môžem podporiť svoje obľúbene kapely (za každé prehrávanie piesne dostane interprét istú čiastku), vytvoriť svoj “playlist” napríklad na cestovanie a užiť si vysokú kvalitu piesni, bez toho aby som hľadal alternatívne spôsoby. Možnosť stiahnuť si piesne je tiež skvelá, nemusím mínať data keď som mimo domova.

Verzia free, je tiež fajn, no reklamy bývajú zhruba každé 3 piesne a postupne to človeka otravuje. Samozrejme ani “offilne” mód, ani najlepšia možná kvalita dostupná nie je. Pri cene 5,99€ za mesiac, si treba zvážiť, či to náhodou za tie peniaze nestojí. 🙂

Ak sa Vám článok páčil, prosím zdieľajte ho na sociálnych sietiach, pošlite nám páčik, alebo nás podporte.

Taktiež si môžete pozrieť ďalšie naše kategórie.

Tím drzgros.eu

Zdroj: www.spotify.com